Киев 24/7

Новости Киева, актуально, оперативно

Україна стала 12ою країною, що приєдналася до Центру безпеки НАТО в Литві

Україна приєдналася до діючого в Литві Центру енергобезпеки НАТО, що, безумовно, зміцнить персонал і поглибить експертні можливості центру. 

Про це повідомило Міністерство оборони балтійської республіки.

“З приєднанням України додався не тільки ще один прапор. Нам важливо, щоб зміцнювався персонал центру, поглиблювалися експертні можливості”, – наводяться в повідомленні слова директора центру полковника Ромуальдаса Петкявічюса.

За його словами, в очолюваній ним структурі тепер до роботи приступить експерт з України.

“Для нас представляє цінність той досвід, який накопичений Україною під час відбиття кібернетичних атак проти енергетичної інфраструктури країни”,  підкреслив Петкявічюс.

Основний пріоритет Міністерства енергетики України на найближчий час – від’єднання української енергосистеми від енергосистем Росії та Білорусі і подальша синхронізація з європейською мережею ENTSO-E.

“Вважаю, що “Північний потік-2″ – це зброя проти України і загроза енергобезпеці і України, і всієї Європи. Газ має бути товаром, а не інструментом політичного тиску. Тільки спільними зусиллями ми зможемо протистояти російській монополії”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Заснований в 2012 році Центр розробляє для членів Північноатлантичного альянсу рекомендації та пропозиції з приводу найбільш ефективних енергетичних рішень у військовій сфері, бере участь в підготовці навчальних програм, організовує курси, проводить наукові, технічні та академічні дослідження. Фінансується його робота країнами-засновниками і членами, що приєдналися.

З Україною в роботі центру беруть участь 12 країн. Раніше до нього приєдналися Великобританія, Німеччина, Грузія, Італія, Латвія, Польща, Фінляндія, Франція, США, Туреччина та Естонія.

Джерело.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.