Киев 24/7

Новости Киева, актуально, оперативно

СБУ блокувала нелегальні перевезення з окупованих земель Донбасу в напрямку Росії та України

Заповзятливий донеччанин налагодив платні нелегальні перевезення з окупованого Донбасу на територію РФ і України, перевезення здійснювалися в об’їзд контрольно-пропускних пунктів. Про це повідомляє пресцентр УСБУ в Харківській області.

Оперативники спецслужби встановили, що організував незаконний «бізнес» житель тимчасово окупованого Донецька. Замовлення на перевезення він отримував від “диспетчера” з Харкова. Останній регулярно давав замовлення на перевезення пасажирів на підконтрольну українському уряду територію і в зворотному напрямку.

Рейси до Харкова організатор здійснював на власному мікроавтобусі. Він перетинав кордон на непідконтрольних українській владі пунктах пропуску “Маринівка” і “Авіло-Успенка”.

Співробітники СБУ затримали організатора під час чергової поїздки. У нього вилучено докази протиправної діяльності: телефони, чорнові записи, дозвільні документи терористичної організації “ДНР”.

Вирішується питання про повідомлення про підозру організатора каналу за ознаками двох статей Кримінального кодексу України:
– ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України);
– ч. 1 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Пасажири нелегального рейсу притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Нагадаємо, що відповідно до вимог українського законодавства, в’їзд і виїзд громадян з тимчасово окупованих територій України здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду. 

Джерело.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *