Киев 24/7

Новости Киева, актуально, оперативно

Нова віха в українсько-британських відносинах: разом будуємо український флот. Москва проти …

21 червня в Одесі на борту ракетного есмінця Королівського військово-морського флоту HMS DEFENDER Україна і Великобританія підписали меморандум про розвиток українського флоту, який, зокрема, передбачає спільне проектування і будівництво військових кораблів і баз ВМС.

Документ підписали Міністр з питань оборонних закупівель Великобританії Джеремі Квін і заступник міністра оборони України Олександр Миронюк, повідомляє прес-служба Міноборони.

«Меморандум передбачає реконструкцію українських суднобудівних підприємств, будівництво двох баз ВМС України і спільне проектування і будівництво військових кораблів в Україні та Великобританії», – йдеться в повідомленні.

На заході були присутні секретар РНБО Олексій Данилов, перший морський лорд Великобританії і глава британського флоту Тоні Радакін і посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Це ще один крок у розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Сполученим Королівством для зміцнення українського флоту, який стикається з постійною небезпекою в Чорному і Азовському морях», – відзначили в Міноборони.

Важливим є той факт, що підписання даного меморандуму відбувається в період навчань НАТО в чорноморському регіоні, в яких активну участь бере і Україна. Такі спільні навчання – це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на набуття можливості ВМС ЗС України працювати повністю за стандартами НАТО. Більш докладно стосовно навчань і хворобливої реакції на них Кремля читайте тут.

Також заступник міністра заявив, що британці можуть допомогти Україні в будівництві корвета «Володимир Великий». Цей корабель повинен стати флагманом українського флоту. Введення корвета в експлуатацію заплановано на 2023 рік.

Необхідно відзначити, що активний розвиток українського флоту відбувається на тлі прогресивної деградації російських збройних сил і флоту, про що можна прочитати тут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *