Киев 24/7

Новости Киева, актуально, оперативно

Конгресмени схвалили оборонний бюджет США, який має на меті допомогу Україні і санкції проти РФ

Американський оборонний бюджет на 2022 рік 23 вересня був підписаний палатою представників Конгресу США, тепер залишилося узгодження версій бюджету Конгресу і Сенату, а далі остаточне схвалення бюджету Джозефом Байденом.

На підтримку проєкту бюджету проголосували 316 конгресменів, проти — 113.

Загальний обсяг прийнятого оборонного бюджету країни — близько $780 млрд, уточнює The Hill. Велика частина цієї суми передбачена безпосередньо на потреби Пентагону, частина — на Міністерство енергетики.

У законопроєкті є схвалені раніше регламентним комітетом поправки, які передбачають збільшення допомоги Україні в сфері безпеки до $300 млн, повідомляв «Голос Америки». Документ також пропонує збільшити присутність американських військ на східному фланзі НАТО — в Польщі, Румунії та країнах Балтії, і посилити співпрацю з титановою промисловістю України замість використання ресурсів з Китаю і Росії.

Законопроєкт містить три види санкцій проти РФ: проти російського держборгу (заборона на покупку і продаж американськими інвесторами нових випусків російських облігацій на вторинному ринку); проти 35 російських чиновників і правоохоронців за порушення прав людини, зокрема, переслідування опозиціонера Олексія Навального; а також розширення обмежень проти російського газопроводу «Північний потік — 2».

Документ також пропонує керівництву військових і розвідувальних структур країни чітко роз’яснити, як вони планують захищатися від терористичних загроз, що виходять з Афганістану; пропонує припинити надавати підтримку відомствам Саудівської Аравії через бомбардування Ємену, які призводять до жертв серед цивільного населення.

Допомога Україні в розмірі $300 млн уже є і в версії проєкту Сенату, відзначається на сайті сенатора Роба Портмана.

Джерело.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *